Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Про нас PR-послуги Клієнти Проекти Контакти
пошук
українська | русский | english
  Проекти
Антикризова PR-компанія для Української асоціації шкіл естетичного виховання

PR-бюро «Дієслово» в межах програми корпоративної соціальної відповідальності організувало прес-брифінг для представників позашкільної освіти в Українському кризовому медіа-центрі.

Тема: «Система позашкільної освіти в Україні: курс на знищення»

osvita_1

Мета: привернути увагу до неоднозначного та суперечливого законопроекту «Про освіту», прийнятого Верховною радою в першому читанні 11 листопада 2015, який одразу після оприлюднення документу був сприйнятий громадськістю як спроба знищення культурного майбутнього української нації.

Серед пропозицій, викладених у документі, – перевести фінансування позашкільної освіти на баланси місцевих бюджетів. Цим держава фактично знімає з себе обов’язок матеріальної підтримки дитячої естетичної освіти, її матеріальне забезпечення набуває факультативного статусу, що за нинішньої економічної ситуації імовірно означатиме ліквідацію державної позашкільної естетичної освіти, як такої.  

У категорію дитячих закладів естетичного виховання потраплять музичні та художні школи. А також: хореографічні, театральні, хорові, джазові, школи мистецтв, духових та ударних інструментів, промислового дизайну, гончарства, ліплення, петриківського розпису, ткацтва, різьби по дереву, тощо.

Згідно з цим законопроектом дитячі заклади естетичного виховання мають бути реорганізовані, структуровані або ліквідовані. Держава має намір перевести їх на самоокупність, що означатиме, що вартість позашкільного мистецького виховання дитини сягне 3-4 тис. грн. на місяць. Для дітей, сім’ї яких не мають фінансової можливості сплачувати таку суму, доступ до мистецької освіти буде закритий. 

Сьогодні в Україні налічується близько 1,5 тис закладів позашкільної освіти, в яких займається до 1 мільйона 300 тисяч дітей та задіяно більше 40 тис. педагогів. В середньому в Україні  близько третини дітей шкільного віку беруть участь у позашкільних навчальних закладах державної та комунальної форм власності та дитячо-юнацьких спортивних школах.  

PR-бюро «Дієслово» розробило основні повідомлення антикризової PR-кампанії, які відображають значущі смисли резонансного законопроекту – потенційні наслідки для українського суспільства. Комунікаційними інструментами кампанії відповідно специфіки її  контенту стали: прес-брифінг, петиція на офіційному сайті Верховної Ради, пост-реліз із результатами прес-брифінгу.

З допомогою прес-брифінгу ми:

-          привернули увагу громади до соціально значущого питання;

-          заявили про позиції громадських активістів і фахівців галузі;

-          розпочали соціальну дискусію

-          та залучили до неї представників держорганів.   

Головні спікери брифінгу: представники позашкільної освіти і громадські активісти були єдині на думці - основні реформи децентралізації та освітньої галузі можуть значно погіршити умови позашкільної освіти та навіть призвести до її знищення. На організовану агенцією прес-подію також завітали представники державних органів – Міністерства культури та Міністерства освіти України, які не були серед запрошених, утім не змогли проігнорувати таку масштабну подію, якою стало громадське  обговорення.

Від імені профільних спеціалістів галузі Голова Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання О. Шаліт висловив думку про нагальну необхідність залучити до роботи над законопроектом не тільки фахівців, які працюють в кабінетах  Міносвіти і Комітеті ВР з питань освіти і науки, а й працівників позашкільних навчальних закладів.

Результати громадського обговорення на брифінгу ми розіслали у ЗМІ у форматі пост-релізу.

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей на прес-брифінгу наголосив, що дискусія щодо проекту нового закону обговорення «Про освіту» триває, і усі охочі можуть доєднатися до неї. Це шанс врятувати культурне майбутнє України, оскільки прийняття цього документу призведе до знищення системи позашкільної дитячої мистецької освіти – шкіл естетичного виховання.       

osvita_2

Нагадаємо, що, нині  всі позашкільні учбові заклади фінансуються з місцевих бюджетів, але є певні дотації з державного бюджету для виплат заробітних плат працівникам або на утримання учбового закладу.

Передбачена ж законопроектом децентралізація, надає повноваження місцевим органам влади закривати заклади культури на свій розсуд.  До цього часу, питання закриття культурного закладу необхідно було обов’язково узгоджувати з Міністерством культури.

Серед інших негативних наслідків процесу закриття культурно-освітніх закладів є можливість їх подальшої несправедливої приватизації.

Утім 2016-й може стати роком незворотного руйнування позашкільної освіти. Саме до цього призведе прийняття Закону «Про культуру», якщо воно відбудеться у відповідності до тексту першого читання.


Відео з прес-брифінгу можна переглянути тут:  https://www.youtube.com/watch?v=PY_g1UwpJB0 


Додаткові матеріали
Get the Flash Player to see this player.
Сюжет на телеканалі ГАММА
Предлагаем вам посетить сайт Центру соціальних змін
©Дієслово 2009-2011 Поделиться в Twitter Поделиться в Facebook